Zrušmezákon.cz hledá spolupracovníky Tisk Email

Koho hledáme?

Hledáme lidi, kterým záleží na zákonech a přehlednosti legislativy naší země, na snížení byrokracie a korupce. Hledáme studenty, kteří se nebojí výzev a kteří umí odpovědně odvést potřebnou práci a hledají zajímavé praktické zkušenosti z oblasti legislativy, zákonodárného procesu, politiky a PR. Hledáme lidi, kteří chtějí potkat zajímavé osobnosti.

Celý článek...
 
Odpověď Ministerstva kultury Tisk Email

Prostřednictví jedném ze spolupracujících poslankyň, Lenky Andrýsové, jsme se obrátili na ministryni kultury Alenu Hanákovou s dotazem, zda její resort v rámci úsporných opatření neplánuje zrušit Fond kultury a třeba i Fond české kinematografie. Vyjádření Ministerstva kultury přikládáme níže.

 

 

Celý článek...
 
Sumář došlých návrhů na zrušení Tisk Email

 

Experní tým vybral sice pouze 5 návrhů, z nichž bylo hlasováno o vítězném. My jsme však dali hlavy dohromady a přinášíme vám další relevantní návrhy, které byly zaslány v rámci naší ankety. Pokusili jsme se připravit stručný komentář ke každému z nich. Tady jsou.

 

Celý článek...
 
Vojenský vlečkový úřad bude zrušen Tisk Email

Jedním z návrhů na zrušení byl i Vojenský vlečkový úřad, jehož provoz stojí každý rok 24 milionů korun. Jeho základním úkolem je provozování drah v oboru působnosti Ministerstva obrany ČR (tj. vojenských vleček) a drážní dopravy na nich.

S návrhem na zrušení jsme oslovili Ministra obrany Vlastimila Picka.

 

Zde je jeho odpověď.

Celý článek...
 
Průkazy energetické náročnosti u bytů jsou mimo mísu, tvrdí architekt Tisk Email

28. března 2013  1:00

Emoce. Znechucení. Vydávání průkazů energetické náročnosti budov doprovází totiž řada úskalí. Občas by možná nezaškodil obyčejný selský rozum.

Podle energetické specialistky Anny Cigošové ze společnosti Interplan-cz nejde v případě průkazů o nové, byrokratické požadavky, ale spíše o další krok směřující ke kvalitním stavbám, už dříve bylo nutné dodržovat určité technické normy.

Jenže udělování štítků komplikuje podle ní a dalších odborníků řada problémů, třeba u starších budov, kde často chybí projektová dokumentace. Její pořízení může průkaz výrazně prodražit a stejně zjištěné hodnoty nemusí zcela platit.

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

partneri-projektu logo-kohovolit       logo_Praha_blue  NCCC-20-years-logo