Tým ZrušmeZákon.cz dorazil do Tábora Tisk Email
Pondělí, 12 Listopad 2012 11:44

V pondělí 12. Listopadu přivítali studenti 2. Ročníku Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře tým projektu ZrušmeZákon.cz. Randy Novák a Václav Pláteník v doprovodu podporovatelky projektu poslankyně Lenky Andrýsové představili mladým gymnazistům projekt ZZ.cz a rozvedli poutavou diskusi o byrokracii.


Táborská přednáška se musela vejít do jedné vyučovací hodiny, takže nebyl čas na dlouhé představování a Randy Novák hned z kraje rozdal studentům vědomostní dotazníky. Na těch si studenti, kteří doposud měli s byrokracií jen malou zkušenost, mohli ověřit své povědomí o tom, kolik v Čechách pracuje úředníků, kdo tvoří zákony a některé další pikantnosti. A když Randy představil celý projekt a nabídl studentům, aby o něm řekli ve svém okolí a zkusili také navrhnout zákon na zrušení, ujala se slova paní Andrýsová a mohla začít diskuse.

Studenti měli již připravené otázky, protože v této době zrovna probírají v hodinách ZSV politologii. Zajímali je zejména prvky přímé demokracie, jako jsou referenda a petice, potřebné počty podpisů apod. Paní poslankyně studentům vysvětlila, jak to s tvorbou zákonů chodí, představila celý legislativní proces a také studentům ukázala, jak je nejlepší zákonodárce s jednotlivými tématy oslovovat.

Celá přednáška se nesla ve velmi přátelské atmosféře. Návštěvu si chválila i paní učitelka Tereza Ptáčková, která tým ZrušmeZákon.cz do své hodiny přijala.

Share

 

partneri-projektu logo-kohovolit       logo_Praha_blue  NCCC-20-years-logo

 

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde