O projektu Tisk Email


ZrušmeZákon.cz je iniciativa zaměřená na českou veřejnost. Hodláme učinit přítrž zbytečným institucím a nesmyslným zákonům, které komplikují život občanů. Pomozte nám s hledáním škodné mezi paragrafy. Vítězný návrh bude předložen spolupracujícím poslancům napříč politickým spektrem.

Podělte se s námi o své zkušenosti. Pošlete nám své příběhy, názory a hlavně tipy na instituce, zákony nebo jejich jednotlivá ustanovení, které vám zbytečně ztrpčují život, překáží v podnikání či práci nebo enormně zatěžují veřejné finance. Každá nominace je krůčkem ke snazšímu životu a levnějšímu státu.

Anketa je dvoukolová. V první fázi budeme přijímat vaše nominace a ty následně vyhodnotí porota složená z předních odborníků na českou legislativu a ekonomii. Naši experti sestaví žebříček deseti „favoritů“. O konečném pořadí vybraných návrhů rozhodnete vy ve druhém kole formou on-line hlasování. Vítězný návrh poputuje do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

V roce 2013 jsme uskutečnili první ročník naší ankety. Pomohli jsme například zrušení Vlečkového úřadu Ministerstva obrany. O dalších návrzích, které jsme předložili poslancům, se dozvíte na našem webu.

Náš tým

Tereza Krauzová

Úspěšně jsem dokončila studium Mezinárodních teritoriálních studií na Institutu mezinárodních studií UK v Praze, nyní pokračuji v magisterském cyklu na Katedře amerických studií FSV UK. Zároveň studuji Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.

“Iniciativa ZrušmeZákon.cz poskytuje každému člověku příležitost pojmenovat nesmyslné zákony a byrokratické překážky, které mu komplikují život, a na rozdíl od podobných projektů nabízí příležitost k jejich skutečnému zrušení.”

Share

 

partneri-projektu logo-kohovolit       logo_Praha_blue  NCCC-20-years-logo