Podporují nás Tisk Email

Aktuálně hledáme a oslovujeme poslance pro podporu našeho nového ročníku ZrušmeZákon.cz. V minulém ročníku nás podporovala řada politiků. Děkujeme za spolupráci s Vámi.

Lenka Andrýsová

LAndrysova-2Ing. Lenka Andrýsová, poslankyně za stranu LIDEM zvolená za Olomoucký kraj, patří mezi nejmladší české zákonodárce. Ve sněmovně je místopředsedkyní Zahraničního výboru a členkou Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Svou práci zaměřuje hlavně na implementaci protikorupčních opatření, otevřenost státní správy, e-government, etický kodex poslanců, efektivitu členství v mezinárodních organizacích a prezentaci České republiky navenek.

“Zrušmezákon.cz podporuji, protože mi vadí přebujelá byrokracie a zbytečné úřady. Studenti z týmu Zrušmezákon.cz se rozhodli, že s tím něco udělají. Tato studentská iniciativa nám politikům pomáhá posbírat dobré nápady od občanů, které posoudí i přední odborníci na českou legislativu. Lidé díky tomuto projektu mohou sami navrhnout zrušení zákonů, což jim usnadní život.”

“Věřím, že se podaří do projektu zapojit i podnikatele, zaměstnance a úředníky. Na základě doporučení lidí bychom tímto způsobem mohli zrušit některé zbytečné úřady, nebo nepřehledné výjimky v zákonech, které lidem komplikují život.”

 


 

Jan Farskýjan-farsky

Mgr. Jan Farský se narodil v roce 1979. Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Pracoval jako právník v Semilech, odkud odešel do advokátní kanceláře a následně se stal poradcem místopředsedy vlády pro ekonomiku Martina Jahna. S ním odešel do Škody Auto.

Byl starostou města Semily v letech 2006 až 2014. V květnu 2010 byl z posledního místa kandidátky v Libereckém kraji zvolen do Poslanecké sněmovny za stranu TOP 09 a Starostové. Během svého prvního volebního období v dolní komoře byl místopředsedou Rozpočtového výboru a členem Ústavně právního výboru. V předčasných parlamentních volbách roku 2013 byl znovuzvolen. V tomto volebním období vykonává funkci místopředsedy Ústavně právního výboru. Za svůj hlavní úkol považuje transparentnost veřejné správy a zprůhlednění veřejných zakázek. 

"Povinností, které vyplývají z českých právních předpisů, je obrovské množství. Už to je myslím dobrý důvod pro jejich redukci. A co hůř - některé z těchto povinností nedávají vůbec žádný smysl. Iniciativu ZrušmeZákon.cz, díky níž bude ve spolupráci s veřejností a odborníky tento nepřehledný terén zmapován a snad i alespoň trochu zkultivován, proto velmi vítám."

Jan Hamáček

jan-hamacekJan Hamáček začal svoji politickou kariéru jako člen Mladých sociálních demokratů. V rámci činnosti a aktivit této mládežnické organizace absolvoval celou řadu stáží, workshopů, seminářů. Mezinárodní politika se stala nejen jeho koníčkem, ale hlavně náplní dalších aktivit. V letech 2005-2006 působil jako poradce předsedy vlády ČR, především pro zahraniční politiku. Od roku 2006 je poslancem za Středočeský kraj. Od roku 2010 zasedá i v zastupitelstvu města Mladé Boleslavi.


Jana Kaslová

jana-kaslovaJUDr. Jana Kaslová vystudovala Právnickou fakultu ZČU v Plzni, kterou dokončila v roce 2005. V průběhu vysokoškolského studia se zúčastnila nejen studijního programu, v rámci kterého absolvovala stáž v notářské kanceláři v Paříži, ale take opakovaně cestovala do USA za letními brigádami. Po studiu Jana Kaslová pracovala několik let v advokátních kancelářích jako právní koncipientka a po složení advokátních zkoušek jako samostatná advokátka. Od roku 2010 působí jako poslankyně za TOP09.


Jeroným Tejc

Tejc_fotoJUDr. Jeroným Tejc, původním povoláním advokát je od roku 2006 poslancem za Jihomoravský kraj (Brno). Ve sněmovně působil jako člen Ústavně právního výboru, Výboru pro bezpečnost, předsedal také Komisi pro kontrolu činnosti BIS či Mandátovému a imunitnímu výboru. Od roku 2011 je předsedou Poslaneckého klubu ČSSD. Jako stínový ministr vnitra se dlouhodobě věnuje oblasti bezpečnosti, práva a justice.

„Iniciativa ZrušmeZákon.cz mi připadá zajímavá a diskuse sama o sobě může být užitečná. Už proto, že někdy jako poslanci trpíme skleníkovým efektem a máme pocit, že na řešení každého problému tohoto světa postačí připravit a prosadit nový zákon. Přestože se ukazuje, že neustálé a opakované změny zákonů, pokud nejsou důkladně promyšleny a nemají delší dobru trvání, přináší občas více škody než užitku. I proto jsem se rozhodl tohoto projektu zúčastnit a vyslechnout si názor aktivních lidí, kteří budou mít své návrhy jak zjednodušit, případně zlepšit právní řád v naší zemi. Pokud z debaty a hlasování vzejde připomínka, se kterou bych se já osobně dokázal ztotožnit, rád budu spolupracovat na jejím prosazení v Poslanecké sněmovně PČR."


Pavel Eyberteybert-ofiko-volby1-247x300

Mgr. Pavel Eybert v současné době pracuje jako znovuzvolený senátor za ODS a zároveň jako neuvolněný starosta města Chýnov. Je místopředsedou senátního výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí. Jeho osobní prioritou je méně státní byrokracie a více prostoru pro osobní iniciativu, což znamená levný stát.

"Ubyde-li zákonů, které nás řídí, zmenší-li se rozsah těch, které v platnosti zůstanou, může se zmenšit aparát úředníků, které je naplňují. Zároveň se tak může zmenšit prostor pro případnou korupci. Vím, že je to věčný problém, ale není jiné cesty, aby úřadů a úředníků nepřibývalo jako hub po dešti."


Fandí nám

Aleš Michl

images_Michl

"Politici jsou toho názoru, že stát nemá dostatek finančních prostředků a peníze hledají zvyšováním daní. Ať místo toho raději zruší daňové výjimky, zjednodušší daně a ve finále nakonec vyberou víc peněz. Tím pádem budou zákony jednodušší a férové pro všechny lidi. Strašně vám moc držím palce a přeji, ať lidé posílají své tipy."


Karolína Peake


Karolina_26"Při Legislativní radě vlády jsme zřídili specielní komisi pro hodnocení d
opadů regulace u vznikajících zákonů (tzv. komise RIA - regulatory impact assessment). Komise složená nejen z právníků ale i ekonomů posuzuje, zda zákon je vůbec nutný a pokud ano, zda nepřináší zbytečnou byrokratickou zátěž. Podívat se zpětně na již přijaté zákony, zvláště za posledních dvacet let, kdy docházelo mnohdy k legislativní smršti, je dobrý nápad. Je to další inspirace pro legislativce."

 

Share

 

partneri-projektu logo-kohovolit       logo_Praha_blue  NCCC-20-years-logo